radyo mavifm play store app indir
radyo mavifm apple store app indir
Header

Korhan Futacı Kimdir?

Korhan Futacı kimdir? 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Korhan Futacı, müziğe ilk olarak 6 yaşında flüt çalarak başlamış; ileri yıllarda ise alto saksafon öğrenmiştir. 1993 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden arkadaşları ile beraber NaapJazz grubunu kuran Futacı, müzikal tarzını oluşturmak konusunda ilk adımlarını bu grup bünyesinde oluşturmaya başlamıştır.

Korhan Futacı kimdir kimlerle başlamıştır?

2001 yılında Özlem Şimşek, Özün Usta ve Feryin Kaya gibi arkadaşlarıyla birlikte oluşturdukları Tamburada ile kariyerine emin adımlarla devam eden Korhan Futacı, 2004 yılında yine bu grup ile Fantastik adlı bir albüme imza atmıştır.

Korhan Futacı kimdir
Korhan Futacı kimdir

Korhan Futacı DANdadaDAN

2005 yılında Berke Can Özcan ve Burak Irmak ile Tamburada’dan ayrılan sanatçı, DANdadaDAN isimli bir grup yaratarak yeni bir başlangıç yapmaya karar vermiştir. Pek çok önemli organizasyona davet edilen DANdadaDAN, 2006 yılında piyasaya sürülen Sen Bana Birini Android albümüyle büyük sükse yaratmış ve pek çok müzik yazarı tarafından övgü ile bahsedilmiştir.

Korhan Futacı ve Kara Orkestra

2008 yılında DANdadaDAN projesine ara verdiğini dile getiren Korhan Futacı, kariyerini bir süre solo şekilde sürdürmek istediğini açıklamıştır. Ancak kısa bir süre sonra Korhan Futacı ve Kara Orkestra adlı bir grubun öncülüğünü yapmış ve asıl büyük çıkışını bu grup sayesinde yaşamıştır.

Kara Orkestra ekibiyle 2010 yılında bir albüm kaydeden Futacı, beraberinde çalışmalara ara vermeden 2012 yılında Pavurya isimli bir başka albümünü yayınlamış ve dünya çapında büyük bir çıkış elde etmiştir.

Kariyerine pek çok düet sıkıştırmayı da başaran Korhan Futacı, Yasemin Mori ile Yine Buluşuruz, İsmail Tunçbilek ile Yaz Müziği, Büyük Ev Ablukada ile HOŞÇAKAL KADAR ve son olarak usta oyuncu Haluk Bilginer ile ah güzel kafam parçalarını kaydetmiştir.

Korhan Futacı ayrıca 2017 yılında festival gösterimlerini yapan Onur Ünlü filmi Kırık Kalpler Bankası için de Yasemin Mori ile ortak çalışmaları sonucu orijinal müzikler üretmiştir.

Korhan Futacı nın şimdiye kadar çıkarmış olduğu albümlerin listesi:

  • Kara Orkestra,
  • Pavurya,
  • Asya,
  • Giz,
  • Sıfır Makyaj,
  • Rüya Raporları,
  • Bozcaada Caz Festivali 2017,
  • Aşk Olsun

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.