radyo mavifm play store app indir
radyo mavifm apple store app indir
Header

Burcu Güneş

İZMİR’DEN YÜKSELEN KUVVETLİ SES Burcu Güneş

1975 yılında İzmir’de doğan Burcu Güneş çocukluk yılları da burada geçti. Babası Ali Güneş de gitarist olan sanatçının annesi Bige Özkan’dır. Annesi ve babası ayrı olan sanatçı 2001 yılında 18 yaşında iken TAÇSAV tarafından “İdeal Türk Kızı” gibi ilgi çekici bir unvanla ödüllendirildi.

Babasının gitarist olması onun müzik hayatını başlangıçtan kattığı kalite ile ekledi. 12 yaşında ilk bestesini yapan Burcu Güneş büyük oteller ve tatil köylerinde caz ve pop müzik parçaları söylüyordu. Müzik hayatı boyunca pop müziğin içindeki caz sesi olarak anıldı. Kuvvetli sesiyle bilinen sanatçıya zenci gırtlaklı beyaz kız yakıştırması da gençlik yıllarından itibaren yapıldı.

Daha 18 yaşındayken İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuar müdürü olan Prof. Dr. Müfit Bayraşa ona şan ve solfej dersleri vermeye başladı. Müfit Bayraşa öğrencisiyle çağrıldığı festival ve konserlere de beraber katılıyordu. Bu müzik koşuşturmacası arasında klasik piyanist Burçin Büke dinlediği genç sesi popüler dünyaya kazandırdı.

Burcu Güneş sesinin müthiş etkisini bir çok sanatçıyla düet çalışmalarda bulunmuştur. Bunun dışında radyo kayıtları ve reklamlar için seslendirmeler yaptı. Neredesin Firuze isimli sinema yapıtı için konuk oyuncu olarak kamera karşısına geçen sanatçı film için bir de şarkı seslendirdi.

Burcu Güneş Albümleri

Sanatçının ilk albümü 1998 yılında “Aşk Yarası” ismi ile çıktı. Sanatçı ikinci albümü “Tılsım” için 3 yıl bekledi ve 2001 yılında çıkardı. Bir sonraki albümü de iyi bir çalışmanın ardından ancak 2004 yılında “Ay Şahit” ismi ile çıktı ve gerçekten büyük ses getirdi. 2006 yılında “Ben Ateş Ben Su” isimli albüm yayınlandı. 2009 yılında “Sihirbaz” isimli albümü hayranları ile buluştu. “Gül Kokusu” albümü sanat dünyasındaki artan hızın aksine 4 yıl sonra 2013 yılında hazırdı. Burcu Güneş albümleri dışında 2010 ve 2015 yılları arasında “Tamamdır” , “Oflaya Oflaya”, “Aşk Gribi”, “Aşkın Beni Baştan Yazar” ve “Gidiyorum” isimlerini taşıyan 5 single yayınladı.

Sanatçı Şarkı Sözleri

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.